"Олександрійська правда" тепер у Facebook

четвер, 14 червня 2018 р.

Олександрійський район потрапив у перелік чотирьох, де потруїли бджіл



На Кіровоградщині зафіксували випадки отруєння бджіл в Долинському, Добровеличкiвському, Олександрiйському та Олександрiвському районах.Про це повідомили в обласному управлінні Державної споживчої служби.
Пасічники звинувачують у цьому фермерів, які використовують отрутохімікати під час обробітку полів. В управлінні юстиції пояснили, як діяти пасічникам, у яких від хімікатів гинуть бджоли.

«Відповідно до ст.37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це бджолярів, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьомуповідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк діїтоксичності препарату. Окрім цього, у період проведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України», – прокоментувала начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва обласного управління юстиції Маріанна Касімова.
Пасічники, господарства яких постраждали від дій фермерів, можуть вирішити ситуацію в суді. Для цього потрібно довести всі обставини справи. Перед пред’явленням позову, необхідно зібрати докази, які будуть свідчити про порушення фермером відповідного законодавства.
. Слід додати акти щодо обстеження загибелі (отруєння) бджіл, стану пасіки після авіаційної хімічної обробки полів, обстеження бджолосімей і посівів, складених відповідною комісією. Окрім цього, доцільно пред’явити в суді лабораторне дослідження загиблих бджіл та експертизи, яка підтверджувала б, що загибель бджіл була викликана саме отруєнням від застосованої речовини, якою оброблялись посіви. Доказами завданої шкоди також може слугувати довідка зареєстрованої пасічницької організації про вартість бджіл та продуктів бджільництва, а також довідка про те, скільки бджоляр міг би отримати від бджіл, якби вони не загинули.


.

Немає коментарів:

Дописати коментар