"Олександрійська правда" тепер у Facebook

вівторок, 5 березня 2019 р.

Губернторів і мерів міст зобов"язали навести порядок в тепло і газопостачанні


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на селекторі з головами обласних державних адміністрацій та мерами міст висловив стурбованість,що отримавши такі повноваження деякі органи місцевого самоврядування розпочали встановлювати завищені і нічим не обґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги.

Вартість одиниці тепла – 1 гігакалорії – розраховується комунальними та комерційними компаніями – постачальниками тепла та гарячої води на основі розрахунків, погоджених і затверджених у більшості випадках органами місцевого самоврядування.
Ціна на тепло складається з вартості палива та електроенергії, ремонту обладнання та мереж, зарплати персоналу, витрат на інвестиційні програми, втрати, поточні видатки та ін. Якщо котельня модернізована та рівень втрат у мережах мінімальний, то, відповідно, і вартість 1 Гкал нижча.
. До прикладу, в Івано-Франківську 1 ГКал тепла коштує 1 312грн, а в Луцьку – 1 847грн, у Кропивницькому – 1 852грн, у Полтаві – майже 1 600грн.
У мера Сміли тариф на тепло найбільший в Україні – 2 310, 41 грн/Гкал. У місті Камінець-Подільському мер подбав про енергоефективність у місті, переобладнав газові котельні на енергоефективні, які працюють на альтернативних видах палива, і знизив тариф для містян. У місті найнижча ціна гігакалорії тепла - 1 293,53 грн/Гкал. Сусіднє місто, яке опалюється газом, платить - 1 748,58 грн/Гкал.
Ціна калорії тепла має коштувати менше ніж 1,4 тис. грн. за гігакалорію
Голова Уряду доручив головам ОДА та мерам міст підготувати чітку стратегію підготовки до опалювального сезону 2019-2020 років, як мінімізувати споживання дорогого газу для виробництва тепла. «Втрати на виробництві та транспортуванні - 15%. З кожного тарифу - 15%. Люди платять за це. Невже вони мають платити за діряві труби, за неутеплені підвали, відсутність засобів обліку?» - наголосив В. Гройсман.
Він зазначив, що керівники місцевої влади мають системно підходити до підготовки до опалювального періоду.
Мери міст мають захисти українців від «завищених» платіжок за газ
.
Лише 80% мешканців багатоповерхівок мають прилади обліку. 20% тепла в Україні не обліковується. Це дає величезну можливість теплопостачальним організаціям нараховувати українцям завищені платіжки за тепло. Лічильники газу сьогодні відсутні у 3 мільйонів домогосподарств.
30 січня 2019 року Уряд зобов’язав НАК «Нафтогаз України» зайнятися питання обліку газу, щоб у кожній український хаті був лічильник.
Гройсман доручив головам обласних державних адміністрацій і мерам міст навести лад у центрах обслуговування й пунктах укладання договорів з надавачами комунальних послуг.
По завершенні селекторної наради голова облдержадміністрації зазначив, що в Кіровоградській області послуги централізованого постачання отримують мешканці Кропивницького, Олександрії та Світловодська. На одному з підприємств обласного центру вартість тепла перевищує середньоукраїнський показник.
Керівник області також доручив керівнику департаменту житлово-комунального господарства ОДА відпрацювати питання якості сервісного обслуговування мешканців області в абонентських відділах "Облгазу", на що звернув увагу Глава Уряду.

"Прошу до кінця тижня поінформувати про ситуацію в області, зокрема, в яких містах є проблеми з чергами і що потрібно зробити, щоб перебування громадян в абонентських відділах було комфортним", - зажадав голова облдержадміністрації.

Немає коментарів:

Дописати коментар