"Олександрійська правда" тепер у Facebook

понеділок, 10 грудня 2018 р.

Де олександріцям ховатися на випадок надзвичайних ситуацій


 За обліком захисних споруд, який залишився місту у спадок від колишньої цивільної оборони, нараховується 32 захисні споруди цивільного захисту ІІ-ІV класу, із них 3 споруди – комунальної, 8 – державної; 21 – інших форм власності.
Станом на 01.12.2018 року в наявності – 15 ЗС ЦЗ із 32-х облікованих 9   умовно готові до використання за призначенням.

                Всі споруди, які знаходяться на обліку  фонду захисних споруд в свій час будувалися на території підприємств, суб’єктів господарювання, віднесених до категорії особливої важливості цивільного захисту для укриття найбільшої працюючої зміни відповідних підприємств, знаходяться в основному поза житловою територією, частина їх фактично відсутня (зруйновані повністю або частково), не планувались і не використовувались для укриття населення.
Використання цих захисних споруд на теперішній час для укриття населення міста в більшості не можливе та територіально недоцільно.
Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
Місто Олександрія не віднесено до категорій цивільного захисту, на території міста не розташовані хімічно - небезпечні підприємства, відсутні зони можливих значних руйнувань, катастрофічного затоплення, небезпечного і значного радіоактивного забруднення, місто не приймає евакуйоване населення з других областей, тому відповідно ст.32 Кодексу ЦЗ – населення міста укривається у протирадіаційних укриттях та найпростіших укриттях (ПІДВАЛИ, ПОГРЕБИ);
В місті проведено розрахунок укриття населення міста у захисних спорудах та найпростіших укриттях
1.            Загальна чисельність населення міста з селищами – 91 тис. чол., з них:
- проживає у багатоквартирному житловому фонді – 44 тис. чол.;
- проживає у приватному житловому фонді – 47 тис. чол.
- найбільша працююча зміна  підприємств – до 150 чол.
           Непрацююче населення – 90 тис. чол. укривається:
- 44 тис. чол. в 284 найпростіших укриттях (підвали, цокольні поверхи), із них по категоріям:
- 262 технічних  підвалів у багатоквартирному комунальному житловому фонді;
-  19 підвалів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах;
-  3 підвали у позашкільних навчальних закладах.
-              47 тис. чол. мешканців приватного житлового сектору укриваються у 11430 тимчасових найпростіших укриттях (підвалах, погребах).
Всього у захисних спорудах і тимчасових найпростіших укриттях у місті передбачено укриття 100 % наявного населення.
Практика бойових дій на Сході країни, показала, що при артилерійському та мінометному обстрілі, найбільш ефективне укриття людей (за часом) в найближчих пристосованих укриттях (підвали, погреби, земляні заглиблення, складки місцевості – за умови що при початку обстрілу ви знаходитесь на відкритій місцевості, в жодному випадку не бігти нікуди, якщо до укриття значна відстань). В 95% при артилерійському та мінометному обстрілі загибель та поранення людей саме від осколків снарядів та мін, а не прямого попадання.
Авіаційні бомбардування житлових масивів малоймовірні (стратегічно недоцільні та дуже кошторисні (дорогостоячі)), тому не потрібно лякатися повного руйнування будівлі в якій знаходиться підвал (за виключенням прямого попадання снаряду великого калібру в саме укриття – на практиці малоймовірне).
На всі додаткові питання Ви можете отримати відповідь:
- в управлінні з питань цивільного захисту міської ради особисто або за телефоном 7-03-03.
- в навчально-консультаційному пункті за адресою: вул. Софіївська,18 та за телефоном 7-35-33.
- Олександрійському МРВ ДСНС за адресою: вул. Братська,10 та за телефоном 101.
- консультаційні пункти при селищних та сільських радах, КП «Житлогосп».



1 коментар:

  1. "За обліком" та "за залишеними" у спадок - не заховаєшся на п'ятому році війни...))
    Так само як і за реформами, прихватизаціями, планами та стратегічними програмами 2030, оптимізаціями, лібералізаціями, реструктуризаціями, верифікаціями, обіцянками "пакращення вже сьогодні", та іншою мудотенью! Навіть "жити по-новому", -"..і я знаю як це зробити", прямий дороговказ до цвинтаря з отриманням(по предоплаті) "землянки" з двометровим накатом, поки що не зовсім роздерибаненоі, рідної, і теж успадкованоі ідіотами землі!

    ВідповістиВидалити