"Олександрійська правда" тепер у Facebook

понеділок, 6 серпня 2018 р.

У Кіровоградській обласній дитячій лікарні померло немовля, яке транспортували з Олександрії







Минулого тижня, 1 серпня, у Кіровоградській обласній дитячій лікарні померла новонароджена дівчинка. Її транспортували каретою швидкої допомоги з акушерського відділення Міської лікарні №1 Олександрії. Мати дитини, 28-річна мешканка Олександрії Вікторія Григуленко, розповіла «Без купюр», з чим пов’язує смерть дитини.

Зі слів Вікторії, з ознаками кровотечі потрапила до міської лікарні ще в середині липня, перебувала на збереженні. Протягом трьох діб їй кололи ношпу, а на четвертий – капали кровоспинне. 20 липня у неї відійшли води. Жінка стверджує, що просила лікарів про направлення до обласного перинатального центру. Але, за словами Вікторії, заввідділенням їй у цьому відмовила, пояснивши, що в перинатальному з таким незначним строком її не приймуть.Дитина народилася недоношеною. У довідці про народження вказаний термін вагітності 24-25 тижні, вага – 480 грам.
Зі слів жінки, медики доводили їй, що це саме вона відмовилася їхати до перинатального. Втім, жодної письмової відмови вона не писала.«Завідувачка сказала, що моя дитина вважається не дитиною, а пізнім абртом», – говорить жінка.Вікторія ж наполягає, що протягом семи днів її донька самостійно дихала й навіть могла ковтати. До можливих труднощів з тяжким розвитком дитини каже, що була готова, оскільки родина з такою ситуацією вже зіштовхувалася. У її сестри син має проблеми зі здоров’ям, оскільки народився недоношеним, проте завдяки реабілітологам та наявному обладнанню, життєдіяльність дитини підтримують.На думку Вікторії, її дитина потребувала спеціального апарату вентиляції легенів, але в міській лікарні такого не було. А той, що пристосований для менш «тяжких» немовлят, стояв накритий тканиною.

Вона скаржиться, що протягом усіх семи днів у новонародженої брали лише аналізи, а необхідне обладнання, яке має визначати показники організму, не підключали. Дитина перебувала в кювезі без необхідного обігрівання. На підтвердження жінка надала фото з пляшками, наповненими теплою водою, якими обкладали дитину.

Коли маля було у критичному стані, медики ухвалили рішення транспортувати його до Кіровоградської обласної лікарні. У проханні Вікторії про направлення до перинатального центру відмовили. В обласній лікарні у дитини зупинилося серце
.Весь попередній тиждень ми намагалися зв’язатися з акушерським відділенням, аби почути іншу позицію щодо ситуації. Втім, на телефонні дзвінки ніхто не відповідав. У приймальній головлікаря нам відмовили будь-що коментувати телефоном і не перетелефонували на залишені нами контакти.Тож ми звернулися за коментарем до обласного департаменту охорони здоров’я. Директор департаменту Олег Рибальченко відзначив, що про випадок дізнався від нас й пообіцяв ситуацію перевірити. Редакція надішле запит до чиновників, аби ті пояснили, чому немовлят обігрівають пляшками з водою, а не спеціальною апаратурою. Оскільки олександрійські медики на контакт не виходять, для балансу інформації ми запитали практикуючих акушерів щодо ситуації Вікторії. Зі слів фахівця кропивницького пологового будинку, на жаль, у дитини було надто мало шансів на життя, навіть, за наявності потрібної апаратури. Згідно з медичними нормами, дитина має набрати хоча б 500 грамів на 22 повному тижні вагітності. Втім, Вікторія переконана, навіть найменшої можливості зберегти життя маляті медики не використали.

Немає коментарів:

Дописати коментар