"Олександрійська правда" тепер у Facebook

середа, 4 жовтня 2017 р.

Довго закіпає - причина в якості газу, чи газовому приладі ?




 Упродовж останніх чотирьох років , почастішали звернення громадян які цікавляться якістю газу, говорячи. що довше закіпає чайник, гріється колонка, вариться борщ і т.д., скаржаться на калорійність газу Про газ, яки надходить до олександрійців розповіла начальник АДС Олександрійського управління газового господарства С.Нікіщенко.

,В Олександрії постачають споживачеві лише те блакитне паливо, яке отримують по газопроводах. «У наше місто газ надходить із однієї магістральної труби до газорозподільчої станції. Саме із неї на газорозподільній станції отримують газ. А звідти, регулюючи лише тиск, подають на газорозподільчі пункти.
 Згідно з відповідним міждержавним стандартом (ГОСТ 5542–78), калорійність блакитного палива в нашій державі має бути не нижчою за 7600 кілокалорій у 1 метрі кубічному (це теплотворна здатність газу, тобто енергія, яку він видає), , Дотримання цього стандарту , в Олександрії контролюваи не можуть,. Спеціалісти Олександрівського лінійного управління магістрального газопроводу (що знаходиться в Олександрівці), яке нам транспортує газ, повинні здійснювати відбір проб та передавати на аналіз у акредитовану Держстандартом лабораторію, де й проводять дослідження компонентного складу якості газу. Це повинно робитися щодня, але нам достеменно про це невідомо. Наше завдання безпечно й безперебійно постачати газ до споживача.
Газ у середньому подають споживачеві калорійністю від 7820 до 8200 кілокалорій у куб. м, тобто теплотворна здатність газу є навіть вищою за передбачені Держстандартом норми.
,
 Часом при –100С і відносно низькій вологості повітря споживання блакитного палива може бути меншим, ніж при температурі близько нуля, але високій вологості». Зрештою, зізнаймося: ми всі таке не раз спостерігали, а нарікати зараз починаємо переважно тому, що, справді, платити доведеться чимало, тож і хочеться отримати максимум тепла з тих кубометрів...
Світлана Нікіщенко наголошує, що сумнів споживачів не завжди повинна викликати якість газу, а й якість обладнання та правильність його встановлення.
«Насамперед наголошую на технічному стані приладів, які використовуються для обігріву приміщень чи приготування їжі. Про що мова? Приміром, люди скаржаться, що помаранчевим чи червоним кольором горить блакитне паливо. Причиною цього нерідко є нестача повітря – воно потрібне, щоб забезпечити повне згорання газу. В ідеалі співвідношення має бути таким: 1 м куб газу до 10 кубометрів повітря – інакше можуть виникати запитання. І нерідко наші спеціалісти, які виїжджають за викликом, підтверджують це.
Мало хто звертає увагу на те, що термін експлуатації котлів становить 10 років. Після цього їх потрібно або міняти, або проводити капітальний ремонт. Хто це робить? Майстра викликають лише в тому разі, коли котел взагалі виходить із ладу. Без профілактики, без капремонту з часом якість роботи будь–якої техніки погіршується. І не завжди газ тому виною – відбувається елементарне зношування, старіння деталей».
За словами спеціалістів, кожен може сам порахувати, наскільки ефективно його газові прилади використовують газ – є ж норми (котлів це не стосується!). Так, приміром, згідно з середніми показниками, одна конфорка газової плити споживає за годину приблизно 0,2-0,6 кубометрів блакитного палива, а уся плита з духовкою 1,2 м3. Газова колонка за годину використовує в середньому 2,5 кубометрів газу. Якщо показники використання вищі за ці норми, прилади працюють не на повну потужність, а тому потрібно шукати, де «собака зарита».
Інше питання – чистка котлів. Хто це робить? Через закіптюжений котел труби практично на 20, а часом і більше відсотків гірше горить блакитне паливо. Профілактичний огляд не завадить , приладам щороку, ну бодай раз на два роки. ,
Підсумовуючи розмову, спеціаліст наголосила, якщо хочете, щоб швидше закипів чайник – додайте повітря, відчинивши кватирку.


2 коментарі:

  1. Відповіді
    1. А ударение на каком слоге?
      Бо у завскладами - на первом, а у вот у пропагандистов - на втором.

      Видалити