"Олександрійська правда" тепер у Facebook

пʼятниця, 6 травня 2016 р.

Народні забобони та прикмети на поминальні дні



Заходити на цвинтар у поминальні дні потрібно лише через ворота, біля могили прочитати "Отче наш" та тричі поцілувати хрест чи пам’ятник.
Про всі традиції інформує сайт "Патріоти України",
"Коли повертаєтеся із цвинтаря додому, тричі мийте руки. З кладовища не можна приносити продукти. Хліб і паску краще лишити у церкві. Їсти на цвинтарі теж не бажано. Після таких обідів у людей з'являються болячки", — каже столичний біоенергетик Мирослав Олійник.
Жінка повинна мати на голові хустку. Дітям чіпляють на куртку чи кофтину маленьку булавку від пристріту.
Коли йдете з кладовища, треба звернутися до покійних подумки: "Нам нехай здоровиться, а вам легко лежиться", "Вам — Царства Божого діждати, а нам — до вас не поспішати".
У Провідну неділю не можна копати город. Усе посіяне і посаджене на Великодній тиждень погано сходитиме й родитиме.
Бідняки, які збирають крашанки, паски та цукерки на могилах, повинні прочитати молитву за покійного, інакше він приходитиме до них у сни.
Якщо знайдете на порозі або подвір'ї вінок чи квіти з кладовища, розсипану землю, сіль чи крупу, виметіть з подвір'я до найближчого перехрестя. Вроки повернуться до людини, яка хотіла їх на вас навести.
Також знахарі кажуть, що щоб уберегтися від неприємностей, треба заходити на цвинтар тільки через ворота. На вході тричі перехрестіться. Виходячи зробіть те саме, повернувшись обличчям до могил. Знак хреста — це пошана до мертвих і водночас оберіг від нечистого. Вдома свяченою водою тричі вмийте руки й обличчя.
У свяченій воді також споліскують рушник, який стелили на могилі під паску.
Також вважається, що провідну неділю небіжчики при вході на цвинтар зустрічають своїх родичів. Вийти за ворота не можуть. Душі, які не знайшли спокою, можуть скочити на плечі живої людини, якщо вона часто озирається на цвинтар, і вийти за його межі.


Немає коментарів:

Дописати коментар