"Олександрійська правда" тепер у Facebook

понеділок, 22 квітня 2019 р.

Інавгурація: як і коли Україна отримає нового президента



Протягом 30 днів з моменту оприлюднення офіційних результатів виборів-2019 має відбутися інавгурація нового президента України.
Дата і як проходить
21 квітня пройшов другий тур виборів Інавгурація – це урочиста процедура вступу на посаду глави держави і ряду інших вищих виборних осіб.
3 червня 2019 року  крайня дата проведення інавгурації нового президента України.
Про це заявила член Центральної виборчої комісії Ірина Єфремова. До 1 травня ЦВК має встановити офіційні результати виборів в Україні, а ще через три дні – офіційно оприлюднити їх.

Процедура інавгурації законодавчо не закріплена, але прописані норми можна знайти в Конституції України та законі про регламент Верховної Ради. За час незалежності сформувалися свої правила інавгурації нового президента.
Зазвичай Верховна Рада призначає урочисте засідання з приводу складення присяги новообраним президентом. Але народні депутати можуть змінити місце проведення інавгурації. Наприклад, у 1999 році парламент пішов назустріч Леоніду Кучмі, який був переобраний на другий термін, і переніс торжества до Національного палацу мистецтв "Україна".
Дата і час проведення урочистого засідання Верховної Ради визначаються рішенням депутатів за погодженням з новообраним президентом.
Якщо в Раді буде скандал і отримати 226 голосів народних депутатів стане неможливим, дату і час проведення урочистого засідання називає голова парламенту.
Він же відкриває засідання, а в разі його відсутності – перший віце-спікер або віце-спікер. До слова, Пересопницьке Євангеліє не є обов'язковим атрибутом церемонії інавгурації, але стало символом на присязі.
Для участі в засіданні запрошуються голова Центральної виборчої комісії, голова Конституційного суду (КС) та інші офіційні особи, списки яких спікер парламенту узгоджує з новообраним президентом і головою КС.
Новий президент приносить присягу, поклавши одну руку на Конституцію України і, за бажанням, іншу – на Пересопницьке Євангеліє. Потім він підписує її текст, який передає голові КС, а той – голові Верховної Ради.
Традиційно президент України приносить таку присягу: "Я, (ім'я та прізвище), волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі".
Вже після цього голова ЦВК вручає президенту України посвідчення, а голова КС символи президентської влади – булаву, печатку і нагрудний знак. Потім президент виступає з парламентської трибуни зі зверненням до українського народу (інавгураційною промовою).

Немає коментарів:

Дописати коментар