"Олександрійська правда" тепер у Facebook

вівторок, 19 грудня 2017 р.

Міська влада сьогодні розповіла членам громадської ради як житемемо у наступному році




 Члени громадської ради при виконавчому комітеті міської ради на черговому засідання познайомилися  з проектами Програми соціально-економічного розвитку Олександрії на 2018 р, Проектом бюджету міста та Програмою «Оптимізація системи тепло забезпечення м.Олександрія»   і схвалили ці документи. Також члени цієї громадської організації затвердили перспективний план роботи  на 2018 р та план консультацій з громадськістю. Говорили на засіданні також про затвердження міського плану заходів щодо реалізації у 2018 р. Національної стратегії сприяння розвитку громадського суспільства в Україні на 2016-2020 роки.

Першим тримав слово міський голова Степан Цапюк. Він розповів присутнім про успіхи й проблеми, з якими довелося зіткнутися у році, що вже йде від нас. Головне, що місто зберегли й не допустили скорочень робочих місць навіть за умови, що держава з кожним роком передає органам місцевого самоврядування все більше повноважень непідкріплених фінансами. «У наступному році перед нами стоїть завдання вижити. Тому будемо більш жорстко підходити до тих, хто приховує  прибутки й не сплачує податки у місцевий бюджет,  - наголосив С.Цапюк. Олександрійцям треба стати однією командою по наповненню міського бюджету. У наступному 2018 р ми маємо зберегти усі соціальні пільги – і ті, що запровадили в місті .
Про подальший соціально-економічний розвиток міста розповів присутнім начальник управління економіки міської ради Ростислав Черевашко. Він зазначив, що в 2018 р місто очікує 115 млн. капіталовкладень, експортної продукції на 15 млн. грн, середня заробітна плата зросте більш як до 6 тис. грн. Уся робота буде направлена на легалізацію заробітної плати, введення автоматизованої системи обліку пасажирів, пошук інвесторів для впровадження на маршрутах електробусів. Соціальні перспективи складатимуться з 11 інвестиційних проектів і 57 соціальних заходів. Серед них – реалізація планів щодо освітлення міста та впровадження програми «Безпечне місто».
  З головними цифрами головного фінансового документа міста присутніх познайомила  начальник управління фінансів Олена Грищенко.   Загальна сума коштів нараховуватиме 863 млн. 919 тис. грн. Власних і закріплених доходів очікують 212 млн. грн, 439 млн. – субвенції. Держава зменшила фінансування зарплати вчителів на 1 млн. грн і майже на 12 млн. грн – охороні здоров’я. Основними статтями доходів залишається ПДФО, земельний податок, акциз.
Перший заступник міського голови Людмила Давиденко, аналізуючи  складові бюджету, наголосила, що найбільше ми страждаємо через непомірні тарифи на енергоносії та відсутність робочих місць. Сьогодні проблеми перекладаються й на плечі малого бізнесу. Стабілізаційні дотації від держави на наступний рік значно зменшилися. «Тож будемо шукати вихід  із ситуації, використовувати раціонально кожну копійку, - підкреслила Людмила Вадимівна,- але усі зусилля направимо на збереження медицини, харчування  хворих,  соціальні пільги, які ми запровадили. Цей рік був важкий, а наступний буде ще важчим… проте ми його не боїмося».

 Члени громадської ради підтримали усі проекти, запропоновані владою, і пообіцяли сприяння, у разі потреби, в інформуванні жителів міста та реалізації запланованого.

1 коментар: