"Олександрійська правда" тепер у Facebook

вівторок, 16 лютого 2016 р.

Після розмови з Президентом Генпрокурор погодився піти з посади.



Генеральний прокурор Віктор Шокін вранці передав Президентові Петру Порошенку заяву про відставку.
Про це LB.ua повідомило інформоване джерело.Порошенко раніше заявив, що зустрічався вранці з Шокіним для того, щоб попросити його піти з Генпрокуратури.

"Сьогодні вранці я зустрічався і мав ґрунтовну розмову з генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку. Віктор Шокін упровадив ті реформи, яким у ГПУ чинили спротив десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань тощо. Це з одного боку. З іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому в порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора", - повідомив Порошенко у своєму зверненні до народу.
11 лютого 2015 року 62-річний заступник відправленого у відставку генпрокурора Віталія Ярема пішов на підвищення і був затверджений президентом на посаді нового керівника ГПУ.За Конституцією, Президент призначає і звільняє генпрокурора за згодою Верховної Ради.
Президент Петро Порошенко закликав прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і генпрокурора Віктора Шокіна піти у відставку.
Відповідне звернення опубліковане на сайті Порошенка.
"Сьогодні зранку я мав зустріч і грунтовну розмову з генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку", - повідомив він.
Порошенко відзначив досягнення Шокіна у впровадженні важливих реформ, однак констатував, що ГПУ "не змогла заручитися довірою суспільства".
"І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора", – пояснив він.
,
Також він вважає, що "з такими ж самими мірками слід підходити і до уряду".
"Кабінет міністрів зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ. Але суспільство явно  вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі", – заявив Порошенко.
Президент вважає, що наразі можна говорити не про часткове, а лише про повне перезавантаження уряду.
"Поки що у прем'єр-міністра зберігається можливість обрати, в який спосіб краще дати простір для реалізації цього запиту. Тотальне переформатування Кабінету Міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції  у складі "Солідарності", "Народного фронту", "Самопомочі" та "Батьківщини", – вважає він.
"Особливо апелюю до "Народного фронту" та його лідерів, з якими пліч-о-пліч пройдено важкий шлях; яких вважав, вважаю і далі вважатиму своїми однодумцями і політичними партнерами", - додав Порошенко.
За його словами, призначення в новий уряд мають відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції "на технократичній реформаторській основі".
Також він висловився проти можливих дочасних виборів Ради і запевнив, що скористається своїм правом розпустити парламент "лише в крайньому випадку, якого ми просто не маємо права допустити".
,

Немає коментарів:

Дописати коментар